وبلاگ

پودر ماهی

هوادهی در استخرهای پرورش میگو

هوادهی در استخرهای پرورش میگو

0

هوادهی در استخرهای پرورش میگو

یکی از عوامل افزایش تولید در واحد سطح، فراهم کردن مقدار اکسیژن موردنیاز استخرهای پرورشی است. با تامین این عامل زیستی وغذادهی مناسب وبا رعایت اصول پرورشی می توان دوره موفقی را پشت سر گذاشت. معمولا دراستخرهای پرورش میگو از روشهای مختلفی برای هوادهی استفاده می شود که به توضیح دو مورد آن می پردازیم:

هواده های پارویی

این دستگاهها از یک الکتروموتور ویک شفت مرکزی تشکیل شده است که مجموعا بر روی یک شناور نصب شده اند. شفت الکتروموتور به میله ای متصل است که به دو سر آن چرخ پره داری متصل است که با شروع به کار الکتروموتور، پره ها شروع به گردش می کنند. برخورد پره ها با سطح آب موجب تهویه آب وانتقال اکسیژن  به سطح آب می شود. در هنگام مستقر کردن این نوع هواده ها در استخر باید توجه کرد که محل آن طوری انتخاب شود که آب در استخر دارای گردش باشد تا علاوه بر تهویه آب، فضولات ولجن کف استخر در بخش مرکزی استخر تجمع یابد تا اولا حاصلخیزی بستر تحت الشعاع قرار نگیرد، ثانیا هنگام برداشت لجن در زمان آماده سازی ، عملیات برداشت راحت تر صورت پذیرد.

هواده های ایرجت

این نوع هواده ها نیز با نیروی الکتریکی کار می کنند وتهویه آب را در اعماق مختلف امکان پذیر می سازند. برای استفاده از این نوع هواده ها باید توجه کرد که دستگاه ها طوری در استخر تنظیم شوند که سبب کدورت یا تخریب استخر نشوند، چرا که در بعضی موارد  مشاهده شده است که با استفاده نامناسب از آنها، فرورفتگی وگودال در استخر بوجود آمده است.

از مزایای این نوع هواده ها این است که می توان هوا را با تنظیم هواده به اعماق مختلف آب تزریق کرد

شركت فن آوران دریا  شركت سهامی خاص تولید كننده پودر ماهی درجه یک در کشور می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سایدبار Scroll To Top
Instagram WhatsApp WhatsApp