وبلاگ

پودر ماهی

تغذیه میگو های پرورشی

تغذیه میگو های پرورشی

0

تغذیه میگو های پرورشی

تغذیه میگو ها از دو منبع طبیعی ومصنوعی تامین می شود:

غذای طبیعی

برای تامین این بخش از نیازهای غذایی میگو ها پرورشی، فراهم آوردن شرایط مطلوب جهت رشد موجودات مورد تغذیه میگو ها ضروری است.

به این منظور از کوددهی در سطح استخرهای پرورش میگو استفاده می شود. کودهای مورد استفاده در استخر های پرورش میگو به دو صورت می باشند:

کودهای آلی مثل کود گاوی، مرغی،اسبی وغیره، وکودهای شیمیایی که شامل ،نیتروژن، فسفر، پتاسیم هستند. کود دهی در استخرهایی که زمین  وآب حاصلخیز وغنی دارند کمتر صورت می گیرد وبا توجه به میزان حاصلخیزی زمین مقدار کود مصرفی تغییر می کند.

غذای تولیدی (پلت)

این دسته از مواد غذایی را کارخانه ها تولید می کنند ودر اختیار پرورش دهنده گان قرار می دهند.این مواد با درصدهای مشخصی از گروههای غذایی( پروتئین، چربی، قند، ویتامین و…) ودر اندازه های مختلفی تولید می شوند. در این میان عامل های مهمی وجود دارند که باید در تمامی مراحل پرورشی مد نظر قرار گیرد مثل اندازه غذا که باید اندازه دهان میگوباشد و در مقاطع مختلف سنی متفاوت باشد، لذا از غذاهای با اندازه های مختلف در طول دوره پرورش استفاده می شود. توجه به این نکته بسیار با اهمیت است چرا که اگر غذا بزرگتر از اندازه دهان میگو ها باشد، میگو ها از آن تغذیه نخواهند کرد ورشد کافی ومناسب نخواهند داشت وچه بسا با تلفات شدیدی مواجه شویم، به علاوه که تجمع این مواد در کف استخر ایجاد لجن و کاهش حاصلخیزی استخر خواهد شد.

دفعات، زمان و درصد غذادهی

نوع گونه پرورشی، سن، اقلیم منطقه، نوع غذا، ترکیب غذا وغیره از جمله عواملی است که دفعات ودرصد غذادهی را تحت الشعاع قرار می دهند، به طوری که مثلا گونه میگوی سفید هندی نسبت به میگوی ببری سیاه، 20تا30 درصد غذای کمتری استفاده می کند. دفعات غذادهی در میگو با افزایش سن تغیر می کند،به طوری که با افزایش سن ، تعداد دفعات غذادهی افزایش پیدا می کند.

زمان غذادهی برای میگو های پرورشی معمولا 4تا5 بار در روز وبه فاصله چهار ساعت از اوایل صبح صورت می گیرد وآخرین وعده غذادهی آن ساعت 10 شب است. درصد غذادهی با توجه به شرایط آب (شوری، دما بخصوص اکسیژن) متغیر است به طوری که در اواخر روز که میزان اکسیژن آب در حداکثرخود است، مقدار غذادهی حداکثر است.

شركت فن آوران دریا  شركت سهامی خاص تولید كننده پودر ماهی درجه یک در کشور می باشد.

به این نوشته امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن (Esc)
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سایدبار Scroll To Top
Instagram WhatsApp WhatsApp